See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inkontinens, blås- och tarmdysfunktion Avledande produkter vuxen och barn
Beskrivning: Avledande produkter barn och vuxen Tidigare avtalsbenämning Inkontinens, blås-tarmdysfunktion. Upphandlingen omfattar kvarliggande katetrar, tappningskatetrar, urindroppsamlare, urinuppsamlingspåsar, timdiures, avstoppande hjälpmedel. Distribueras via Skövdedepån för patienter/användare i hemmet och via Sisjödepån till enheterna inom sjukhusen i VGR.
Intern identifierare: RS 2025-00247
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Förbrukningsartiklar inom område Inkontinens, blås och tarmdysfunktion, Avledande produkter
Intern identifierare: 3248778-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: KAD 2-v hydrogelbelagd yta med latexkärna
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: KAD 3-v hydrogelbelagd med latexkärna
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: KAD 2-v hydrogelbelagd yta samt med latexkärna, coudé och bicoudéspets, sterilförpackad
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: KAD 2-v silikon för barn med nelaton- och tiemannspets samt bipackad spruta med avsedd vätska för kuffning
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: KAD 2-v Silikon hydrogelbelagd med tillsatta ädelmetaller för antibakteriell effekt och nelatonspets
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 10
Beskrivning: KAD 2-v och KAD 3-v med latexkärna, förstärkt uppbyggnad och couvulärspets
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 13
Beskrivning: KAD 3-v Silikon funktion som förhindrar irritation av blåsväggen, ex short tipp, dubbla kuffballonger.
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 58
Beskrivning: Urinspolsystem en spike med avstängningsklämma samt droppkammare, rullklämma och kateterkoppling sterilförpackad
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 61
Beskrivning: Förbindelseslang till njurbäckenkateter sterilförpackad
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 66
Beskrivning: Kontinensbåge flergång
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 72
Beskrivning: Colonpåse med slang och stoppkula Rektalpip Rektalkateter med ballong
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 82
Beskrivning: Penisklämma