277764-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer
Referensnummer: FTV230020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar, inköp, installationer och service av diskdesinfektorer samt integration av befintligt spårbarhetssystem till Folktandvården Skånes tandvårdskliniker. Installationerna kan bestå av projektering, installation, validering, utbildning och dokumentation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen