277779-2018 - ÄndringSverige-Söderhamn: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentrepenad till Gävle kommun
Referensnummer: 6708
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun har större delen av sin städverksamhet utlagd på entreprenad. Nu är nuvarande avtalet på väg att löpa ut, 2019-06-30. Målet med denna upphandling är därmed att teckna nytt avtal med engagerade entreprenörer som vill utveckla verksamheterna för städ.
Inga frågor i frågor och svar kommer att besvaras under tiden 2018-07-07 - 2018-07-29