2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kökstilbehör
Beskrivning: Uppdraget omfattar leveranser av kökstillbehör främst till kök inom Förskoleförvaltningen, Grundskoleförvaltningen, och Gymnasie- och vuxenutbildningsförvaltningen samt olika boenden inom Hälso-vård och omsorgsförvaltningen. Inom ramen för aktuell upphandling kan Malmö stad komma att testa upplägg av hyrlösning för kökstillbehör av plast t.ex. tallrikar. Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
Intern identifierare: 2023-628
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Ytterligare klassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39240000 Bestick, 39514200 Kökshanddukar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)