277850-2023 - ResultatSverige-Västerås: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst gällande fuktutredningar
Referensnummer: FN 2022/00368-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Konsulttjänst gällande fuktutredningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget som fuktsakkunnig innebär att man upprättar en strategi för hur man skall arbeta
med och följa upp fuktsäkerhetsåtgärder i olika skeden men det kan också innebära att man är
rådgivande i fuktfrågor åt byggherren