2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönesystem
Beskrivning: Upphandling av ett nytt Lönesystem till Kommunen. Anbud lämnas i steg 2 på hela omfattningen.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72263000 Programimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000