See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-litteratur till biblioteken i Göteborg
Beskrivning: Göteborgs Stad, kulturförvaltningen, biblioteken, efterfrågar förmedling av e-litteratur dvs. ljudböcker och e-böcker som läses i digitala enheter, så som datorer, surfplattor, läsplattor och mobiltelefoner. Uppdraget innebär också att tillhandahålla en applikation, webbportal, administrationsgränssnitt och integration mot Stadens bibliotekssystem.
Intern identifierare: 0764/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92510000 Biblioteks- och arkiveringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22113000 Biblioteksböcker, 48160000 Programvara för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000