2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad - Nyproduktion Utbildningshall K4, Arvidsjaur
Beskrivning: Nyproduktion av utbildningshall för fordonsverksamhet med en byggnadsarea om ca 2400 m2. Byggnaden innefattar bland annat garage, verkstadslokal, kontorsplatser, lektionssalar, omklädningsrum samt uppställningsytor för garagering. Även anpassning av kringliggande ytor samt montage av mastfundament ingår i entreprenaden.
Intern identifierare: 236/2026
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000