277983-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kust- och närsjöfart
Referensnummer: FM2023-6280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges försvarsmakt och Finlands försvarsmakt (”Försvarsmakterna”) inbjuder er härmed att inkomma med ansökan om att delta i upphandling av kust- och närsjöfart enligt nedan.
Denna inbjudan innehåller förutsättningar och krav för att inkomma med en ansökan om att delta i Försvarsmakternas gemensamma upphandling.
Se Inbjudan att ansöka för mer information.