Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, support och förvaltning av Open ePlatform
Referensnummer: 2023-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun upphandlar för Heby, Knivsta, Älvkarleby och Östhammars kommun och inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Drift, support och förvaltning av Open ePlatform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253200 Stödtjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen