27806-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förnyelsebara bränslen
Referensnummer: 21/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser i första hand Förnyelsebara bränslen med tillhörande produkter och tjänster. Upphandlingen innefattar både förnyelsebara bränslen som drivmedel och eldningsolja
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09135100 Eldningsolja
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser i första hand Förnyelsebara bränslen med tillhörande produkter och tjänster. Upphandlingen innefattar både förnyelsebara bränslen som drivmedel och eldningsolja.