278068-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefs- och specialistrekrytering
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar extern kompetensbaserad rekrytering inklusive search avseende chefer samt specialistfunktioner inom stödfunktioner såsom IT, ekonomi, HR, kommunikation etc. Upphandlingen omfattar ej executiv search, rekryteringstjänster inom vård och sjukvård samt rekryteringstjänster inom samhällsbyggnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen