278071-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniskt vatten, utbyggnad av två stycken ledningar för tekniskt vatten ca 6 km
Referensnummer: 22/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Kretslopp och vatten inbjuder till anbudsansökan avseende upphandling av två
stycken ledningar för tekniskt vatten från Gryaab till en ny batterifabrik som ska anläggas strax nordväst om Volvo Torslandafabriken, med en ca 6 km lång
ledningssträckning (totalt ca 12 km ledningslängd).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen