2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande avtal för bildbeskrivningar
Beskrivning: Kompletterande avtal för bildbeskrivningar
Intern identifierare: MTM-H 2026/133
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79550000 Maskinskrivning, ordbehandling och desktop publishing-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79552000 Ordbehandling, 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Arbetet med beskrivningar innehåller tre moment: Urval av vilka bilder och tabeller som ska beskrivas Författande av skriftliga beskrivningar Infogning av bildbeskrivningar i EPUB 3-fil
Intern identifierare: 1884666-0
Ytterligare klassificering (cpv): 79552000 Ordbehandling, 79553000 Desktop publishing-tjänster, 92312200 Tjänster tillhandahållna av författare, kompositörer, skulptörer, underhållare och andra enskilda artister
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Högskolelitteratur i naturvetenskapliga ämnen
Beskrivning: Högskolelitteratur i naturvetenskapliga ämnen
Intern identifierare: 1885633-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Högskolelitteratur i samhällsvetenskapliga och humanistiska ämnen
Beskrivning: Högskolelitteratur i samhällsvetenskapliga och humanistiska ämnen
Intern identifierare: 1885639-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Skönlitteratur och facklitteratur för vuxna
Beskrivning: Skönlitteratur och facklitteratur för vuxna
Intern identifierare: 1885640-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Skönlitteratur och facklitteratur för barn
Beskrivning: Skönlitteratur och facklitteratur för barn
Intern identifierare: 1885641-4