278122-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter och Webbshop
Referensnummer: 2-4451/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling
Karolinska Institutet (KI) inbjuder er härmed att lämna anbud avseende profilprodukter och webbshop.
Bakgrund
Idag har KI ett avtal som löper ut i augusti 2023. Behovet avseende profilprodukter och webbshop kvarstår.
Optioner
KI har rätt att vid behov beställa säljstöd från leverantören i form av exempelvis exponering, skyltning och inventering inom ramen för KI:s fysiska försäljningskanal(er). Pris / timme lämnas i 5.8 pris.
KI har rätt att köpa in fler produkter från leverantörens sortiment utöver de produkter som utvärderas i upphandlingens underlag. Tillkommande produkter i sortimentet kommer inte ingå i upphandlingens utvärdering.
Omfattning
Anbudsgivare ska kunna tillhandahålla en sammanhållen tjänst av:- Webbshop- Inköp och produktutveckling av profilprodukter- Profiltryck- Lagerhållning och distribution- Rådgivning- Kundsupport
KI avser att teckna avtal med en (1) leverantör som ska omfatta samtliga delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken, 22462000 Reklammaterial, 39221120 Koppar och glas, 39295200 Paraplyer, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen