Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel Bäckby, Fredriksberg, Skälby, Vetterstorp och Vetterslund
Referensnummer: 201902
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll av SD, TOMT (enligt Aff 15, Avtal för fastighetsförvaltning), för en del av Bostads AB Mimers fastigheter
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Yttre skötsel