278147-2017 - ResultatSverige-Lidköping: Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Inköp av krafttransformatorer T1 och T2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Lidköping elnät kommer att bygga en ny 130/40/110 kV transformatorstation, OT15 Ekestubben, under 2016-2018. Denna leverans omfattar uppställning och montage till driftfärdigt skick av nya krafttransformatorerna T1 och T2.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31174000 Kraftförsörjningstransformatorer, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 51111000 Installation av elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.