278148-2017 - ResultatSverige-Lidköping: Ställverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt 12 kV Ställverk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31214000 Ställverk, 31213200 Distributionstransformatorer, 45232221 Transformatorunderstation, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 51111000 Installation av elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.