See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekt ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen utgår från upphandlande myndigheters samlade behov av arkitektttjänster. Syftet med ramavtalet är att det ska användas både i små och stora byggprojekt samt i den löpande fastighetsförvaltningen. Uppdrag kan avse ett eller flera skeden såsom förstudie, programhandling, systemhandling och/eller bygghandling.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109735:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader