278161-2019 - ResultatSverige-Söderhamn: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chef-, ledar- och medarbetarskapsutveckling
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar ramavtal för Chef-, ledar- och medarbetarutveckling till Bollnäs Kommun, Gävle Kommun, Hofors Kommun, Hudiksvalls Kommun, Nordanstigs Kommun, Ockelbo Kommun, Ovanåkers Kommun, Älvkarleby Kommun, Fiberstaden AB, Söderhamns Kommun, Söderhamn NÄRA AB, samt Söderhamns Elnät AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79633000 Personalutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen