Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsgivarstöd
Referensnummer: SU FV-3130-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet har behov av att kunna erbjuda arbetsrelaterat stöd som skiljer sig från det stöd som ges från HR både lokalt och centralt samt det stöd som företagshälsovården enligt gällande avtal i dag ger när det gäller arbetsrelaterad ohälsa. Det arbetsrelaterade stödet skall bidra till att medarbetare kan få tillgång till och/eller öka sin fulla potentiella förmåga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79633000 Personalutveckling, 79634000 Yrkesvägledning, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85147000 Företagshälsovård, 85312320 Rådgivning, 85312510 Yrkesrehabilitering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen