2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av bemanningstjänster till förskola, skola och gymnasium
Beskrivning: Kommunen söker leverantörer som kan tillhandahålla konsulter för kortare och tillfälliga uppdrag inom förskola, grundskola, fritidsverksamhet och gymnasium. Uppdragen handlar om att snabbt bidra med trygghet, kontinuitet och stöd i verksamheten – även med kort framförhållning. Yrkeskategorier som omfattas av upphandlingen är studenter, lärarstudenter, barnskötare, elevassistenter, lärare mot fritidshem (fritidspedagog) förskollärare, lärare till grund- respektive gymnasieskola.
Intern identifierare: UBN/2026:91
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde - Förskola
Beskrivning: Avser bemanning till kommunens förskolor
Intern identifierare: Delområde - Förskola
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde - Grundskola
Beskrivning: Avser bemanning till kommunens grundskolor
Intern identifierare: Delområde - Grundskola
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde - Gymnasium
Beskrivning: Avser bemanning till kommunens gymnasium.
Intern identifierare: Delområde - Gymnasium