See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Betallösningar för parkering inkl. administrativt stödsystem och reservdelar och support
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av parkeringsautomater, betalningsfunktioner för parkeringsavgifter, administrativa stödsystem, reservdelar, underhåll och support.
Intern identifierare: Tos 2554/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 30144200 Biljettmaskiner, 30144400 Automatisk avgiftsbetalning, 48000000 Programvara och informationssystem, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leverantörsprövning
Beskrivning: Leverantörsprövning
Intern identifierare: 1657710
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på varan/tjänsten
Beskrivning: Krav på varan/tjänsten
Intern identifierare: 1657711
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tilldelningskriterier
Beskrivning: Tilldelningskriterier
Intern identifierare: 1657712
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Administrativa villkor
Intern identifierare: 1657713
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kontraktsvillkor
Beskrivning: Kontraktsvillkor
Intern identifierare: 1657714
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 48000000 Programvara och informationssystem
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Administrativa villkor (1)
Intern identifierare: 1657715
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: IT- och informationssäkerhet
Beskrivning: IT- och informationssäkerhet
Intern identifierare: 1657716
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 48000000 Programvara och informationssystem