Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Golvarbeten
Referensnummer: 2020-11094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45432110 Golvläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Golvarbetena består bl.a. av läggning/lagning av linoleum- och läggning/lagning av våtrumsmattor, läggning/lagning av parkettgolv och laminatgolv samt slipning och lackning av parkettgolv.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432110 Golvläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen