278405-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Servering av skolmåltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider Nya Elementar
Referensnummer: 19/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55523100 Servering av skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolmåltider tillagningskök
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen