Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument för kliniskt immunologiska analyser
Referensnummer: 22RGK1570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38434000 Analysatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg har för avsikt att införskaffa nytt instrument för kliniskt immunologiska analyser. Instrumentet skall vara helautomatiserat och tillåta s.k. random access.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38434500 Biokemiska analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen