278507-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Motorfordon för godstransport
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skåpbilar.
Referensnummer: 0235/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Renova AB med dotterbolag genomför en ramavtalsupphandling av skåpbilar, från 3,5 till 18 ton.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skåpbilar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34131000 Pickupper, 34134100 Lastbilar med flak, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen