27858-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Ombyggnad av kök eller restaurang
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kungsmadskolan, nytt produktionskök
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsmadskolan om- och tillbyggnad för nytt produktionskök och ny matsal
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45212422 Byggnation av matsal, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45421151 Montering av kompletta kök, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen