Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Packrummet Etapp 6
Referensnummer: E2022-00862
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entréplats vid pendeltågsstationen, spontning, pålning, cykelbro, betongmurar, vägar, gångvägar, cykelvägar, ledningar, granitklädd betongtrappa, ståltrappa, torg, park med lekpark, cykelparkering, komfortskärm, finplanering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 110 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen