278637-2024 - Resultat
Sverige – Hemkörning av varor – Digitala inköp av dagligvaror
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitala inköp av dagligvaror
BeskrivningUppdraget omfattar digitala inköp av dagligvaror inklusive transporter till personer som bor på servicehus inom Kungsholmens stadsdelsområden, alla veckor året runt.
Intern identifierareKUNG 2023/444
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312200 Hemkörning av varor
Ytterligare klassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15850000 Pastaprodukter, 15894700 Charkuterivaror, 55521100 Hemkörning av mat, 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDigitala inköp av dagligvaror