278662-2018 - ÄndringSverige-Sandviken: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av trygghetsboende Körkarlen 2
Referensnummer: SHAB2018/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnation av trygghetsboende Körkarlen 2. Objektet kommer att byggas i ett befintligt bostadsområde. På platsen står det idag en affärslokal. Denna kommer att rivas i en separat rivningsentreprenad.