See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulter besiktning/utredning inomhusmiljö samt fuktprojektering
Beskrivning: Norrköpings kommun, upphandling- och inköpsenheten (inköpscentral) inbjuder er att lämna anbud på upphandling av konsulter inom besiktning/utredning inomhusmiljö samt fuktprojektering i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95319:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster