Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner med tillbehör
Referensnummer: UC-2018-77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Merparten av Regionens lokaler är offentliga miljöer, dvs. lokaler som besöks av allmänheten. Den offentliga lokalen ska fungera på ett bra sätt för både patienter, personal och besökande och gardiner med tillbehör är en del av vad som gör att lokaler fungerar för sitt ändamål.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515100 Gardiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen