278772-2017 - ResultatSverige-Broby: Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetstekniska arbeten 2017.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop efter behov när det gäller fastighetstekniska arbeten inom ventilations-, VS- och kyltekniska arbeten som avser underhålls- och reparationsarbeten, samt mindre om- och tillbyggnation. I upphandlingen ingår också fastighetsjour (inom VS-arbeten) för Göingehem AB. Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331100 Installation av centralvärme, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen