278774-2017 - ResultatSverige-Växjö: Planeringssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kognitionshjälpmedel.
Referensnummer: 16RK966
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kognitionshjälpmedel i enligt följande:
* Ur och klockor, ISO-kod 22 27 12,
* Almanackor, kalendrar och planeringssystem, ISO-kod 22 27 15.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199791 Planeringskalendrar, 30199792 Kalendrar, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39254000 Urmakeriprodukter, 39254100 Klockor, 39254120 Väggur, 48942000 Programvara för kalendrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen