Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska frysar
Referensnummer: MT 2017-0141 / 19RS4889
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39711120 Frysar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal gällande medicinska frysar (område A-D) för leverans till Region Örebro län. Upphandlingen omfattar även option serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen