278812-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullflaksram
Referensnummer: 19/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
MSB har containrar anpassade för sjöfart. För att på ett enkelt och effektivt sätt kunna hantera containrarna behövs rullflaksramar till dessa. Avrop kan ske löpande under avtalstiden.
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Rullflaksram med diarienummer 19/105, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34224000 Delar till släpvagnar, påhängsvagnar och övriga fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen