2. Förfarande
Förfarande
Titel: Intern avfallshantering av fraktioner
Beskrivning: Upphandling av leverantör som bland annat kan bistå med upphämtning av Kommunens interna avfall i fraktioner. Undantag: Matavfall
Intern identifierare: KS 23/80
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Intern avfallshantering