278876-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Träningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träningsutrustning 2020
Referensnummer: Dnr 239-1164/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37440000 Träningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Storstockholms brandförsvar önskar teckna ett ramavtal avseende träningsutrustning.
Upphandlingen består av nedanstående kategorier av utrustning. Anbud ska omfatta samtliga kategorier.
1.Löpband
2.Crosstrainer
3.Motionscykllar
4.Lös styrkeutrustning
5.Benmaskiner
6.Fyrstations styrkemodulet
7.Roddmaskin
8.Rygg dragmaskin
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37441000 Utrustning för aerobisk träning, 37441200 Trappmaskiner, 37441300 Träningscyklar, 37441400 Roddmaskiner, 37441900 Crosstrainer-maskiner, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen