Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Virtual Training Software for education/training in incident response 2.
Referensnummer: 17/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Virtual Training Software for education.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen