278895-2022 - PlaneringSverige-Härnösand: Lyftanordningar för vårdsektorn
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Överflyttning, lyftar och selar
Referensnummer: 22RS6295
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland bjuder in till RFI avseende överflyttningshjälpmedel, lyftar och selar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 39518000 Sjukhuslinne
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende överflyttning, lyftar och selar till Hjälpmedel Västernorrland.