2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-Konsult Automation
Beskrivning: Tekniska konsulter inom VA-Konsult Automation. Uppdrag som omfattas av detta ramavtal kommer att avropas löpande för att täcka beställarens behov av konsulttjänster inom området. Omfattningen i detalj kommer att specificeras för det enskilda uppdraget vid avrop.
Intern identifierare: 26/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000