278935-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Kikare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förstoringsglas och kikare
Referensnummer: SLSO 2022-1293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38631000 Kikare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förstoringsglas och kikare till SLSO, Region Stockholm och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38600000 Optiska instrument, 38653200 Förstoringsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen