278949-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Städtjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster 2025
BeskrivningKommunen avser att upphandla städtjänster, där kommunens verksamhet GS Städ kan avropa städtjänster vid behov.
Intern identifierareKS 2025/519
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStädtjänster 2025