279100-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Fordon för avfall
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containers, lastväxlarflak, komprimatorer m.m.
Referensnummer: 21/0083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
NSR inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på leverans av containers, lastväxlarflak, komprimatorer och liknande.
Upphandlingen är uppdelad i sex delar där anbudsgivare kan lämna anbud på en eller flera produktgrupper som utvärderas var för sig:
— Containers för baktömmande fordon eller liftdumperfordon
— Sjöcontainers
— Lastväxlarflak och liftdumpercontainers
— BM-containers
— Komprimatorer
— Rullkomprimatorer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen