2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och beläggningsarbeten med utökad samverkan
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Mark- och beläggningsarbeten. Entreprenader enligt avrop på ramavtalet planeras att genomföras som totalentreprenad i samverkan. Arbeten som kan ingå i ramavtalet är t.ex. reinvestering gator, gång- och cykelvägar samt trafiksäkerhetsåtgärder och beläggningsarbeten.
Intern identifierare: SBF 2026/303
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mark- och beläggningsarbeten med utökad samverkan