279147-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Bedömningstjänster vid rekrytering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlighetstest
Referensnummer: ÅM2022-2222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av personlighetstest baserat på femfaktormodellen samt genomförande av valideringsstudie/arbetsanalys.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33156000 Utrustning för psykologiska tester
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen