27917-2022 - ResultatSverige-Gävle: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Egendom och Ansvar - Falu Energi & Vatten AB
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Egendoms- och Ansvarsförsäkringar Falu Energi & Vatten AB (koncern)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ansvarsförsäkring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ansvarsförsäkring för Falu Energi & Vatten AB (koncern)
Egendoms- och Avbrottsförsäkring
Del nr: 2
66510000 Försäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar
Egendoms- och Avbrottsförsäkring för Falu Energi & Vatten AB (koncern)