Huvudsaklig CPV-kod 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett ramavtal avseende leveranser av frukt, grönsaker, rotfrukter, potatis och mejerivaror i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens verktyg www-eavrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 19 721 790,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsvärdet för år 2019 uppgick till cirka 54 500 000 SEK. Takvolymen för den fyraåriga ramavtalsperioden inklusive kommande prisjusteringar beräknas till