279230-2025 - Resultat
Sverige – Undersökningsanalys – DIS: Utvärdering av finansieringsinstrument
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS: Utvärdering av finansieringsinstrument
BeskrivningAvropet avser en summativ och formativ utvärdering av finansieringsinstrument inom Europeiska regionala utvecklingsfonden (Regionalfonden). Det handlar om insatser för att stärka regional kapitalförsörjning. Det övergripande syftet med utvärderingen är att främja kunskap om utgångsläge, utmaningar och effekter samt möjligheterna att arbeta med regionalfondsfinansierat riskkapital i Sveriges olika regioner.
Intern identifierareÄ 2024-1167
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000